ما کجا زندگی می کنیم. اصولا کشور محل تولد چقدر باید برایمان مهم باشد. می تونیم ایده های جهانی شدن و جهانی سازی را بلغور کنیم که اصلا مرز چیز مهمی نیست. تعصب به خاک و فرهنگ و ... جزو اعمال قبیحه است. این حرفهایی است که خیلی می شنویم .و آدمهایی که می خواهند جهانی فکر کنند یا در واقع نشان دهند که جهانی فکر می کنند زیاد می زنند. بگذریم .

 

قضیه اسراییل و فلسطین هم دقیقا قضیه خاک و نژاد و ازین حرف هاست.  اگه یه روز کشوری بخواد کشور ما را تیکه پاره کنه و زورش هم می رسه. چیکار باید کرد؟ برای من سئوال مهمیه ، چون واقعا نمی دونم چیکار باید کرد شاید قرار گرفتن در شرایط برای تصمیم گیری کمکم کنه. 

 

همه این داستان تکراری رو بارها و بارها شنیده ایم که یهودهای صهیونیست،  یواش یواش شروع به خریدن زمینهای مسلمونا کردن و بعدم به پشتوانه ی  کشور غربی و البته شرقی  با حمله نظامی زمینهایی را اشغال کردن که الانه اسراییل خوانده میشه . بعد هم به عنوان واقعیت موجود ، با چاشنی حمایت آمریکا کسب مشروعیت بین المللی کردن. خوب این داستان قدیمیه. ولی چیزی که من رو به یادش انداخت این دو نقشه است که اینجا آمده . اگه روزی قرار باشه این گربه کوچولو تغییر قیافه بده ما چیکار می کنیم؟ اگه بدونیم که قرار بر اینه که تغییرش بدن ، الان چیکار می کنیم؟ اصلا موضوع مهمی است یا بریم سراغ یه لقمه نون؟

/ 0 نظر / 17 بازدید